lut 2009

W niedzielę 25 stycznia 2009 roku w Jankowie odbyło się spotkanie noworoczno-opłatkowe przygotowane przez Radę Sołecką oraz miejscowy Zespół Szkół. Na uroczystość zostali zaproszeni wszyscy seniorzy mieszkający w Jankowie. Każdy dostał imienne zaproszenie przygotowane własnoręcznie przez dzieci i młodzież w klubie młodzieżowym „Bliżej Świ@ta” – popularnie zwanym „Kafejką”.
O godzinie 15 sala wiejska wypełniła się seniorami z Jankowa Przygodzkiego. Radny Krystian Piasecki powitał wszystkich oraz zaprosił do obejrzenia programu artystycznego. Stanowiły go jasełka przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół pod przewodnictwem Reginy Marciniak oraz Marzeny Ratajczyk, która przygotowała scenografię. Jasełkom towarzyszył miejscowy chór kościelny któremu przygrywała i dyrygowała Jadwiga Smok. Całość tanecznie rozpoczął polonezem zespół estradowy, który szkoli Jolanta Marszał, utworzony przez stowarzyszenie „Rozwój i Edukacja” w ramach projektu współpracy z Fundacją Wspomagania Wsi. Na koniec zespół zaprezentował efektownego krakowiaka, którego zaraz potem powtórzył specjalnie dla obchodzącego imieniny księdza proboszcza Jana Urbaniaka po wyśpiewaniu przez wszystkich gości „Sto lat”.

W galerii można znaleźć zdjęcia z tej imprezy.

• Dodał kRis | Drukuj

3,719,779 unikalne wizyty / Copyrigt © 2008 - 2024 by kRis