cze 2017

W niedzielę 11 czerwca w Jankowie Przygodzkim odbył się już po raz drugi bieg Dyszka Pięciu
Stawów. Po malowniczych terenach Doliny Baryczy, przez Janków Przygodzki, Trzcieliny i Dębnicę, 10-kilometrowy dystans przebiegło 100 biegaczy.

Najlepszy na mecie był Dmytro Kononov z Kalisza, któremu bieg zajął niewiele ponad 36 minut. Najlepszym biegaczem Gminy Przygodzice został Krzysztof Deresiński z Topoli-Osiedle, a najszybszym mieszkańcem sołectwa Janków Przygodzki- Dawid Hajdziony, który w nagrodę pojedzie do Brukseli. Była to nagroda ufundowana przez europosła Andrzeja Grzyba.

Najszybszą mieszkanką w naszej gminie została Martyna Świerczyk z Jankowa Przygodzkiego.
Kierownikiem biegu i jego pomysłodawcą jest Marcin Borecki.

Pełne wyniki biegu opublikowano na stronie chronotex.pl. Zorganizowano również bieg VIPów w którym biegli organizatorzy, sponsorzy oraz goście. W tym biegu nie było przegranych.

Swoje umiejętności na bieżni prezentowały również dzieci i młodzież. Każdy otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi puchary i upominki.

Imprezie towarzyszył festyn rodzinny pod hasłem „Święto Jankowa Przygodzkiego” w ramach którego popisy na scenie dali Przedszkolacy z Przedszkola „Bajka” i uczennice Zespołu Szkół, a dzieci mogły skorzystać z wielu darmowych atrakcji.

Również strażacy z miejscowej OSP przez cały dzień zapewniali uczestnikom atrakcje z wodą, a na scenie zaprezentowali podstawy udzielania pierwszej pomocy.

Przedsięwzięcie zorganizowali Zespół Szkół w Jankowie Przygodzkim i miejscowe sołectwo we współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Społeczności Wiejskiej Gminy Przygodzice, które na realizację zadania otrzymało dofinansowanie w ramach otwartego konkursu ofert Gminy Przygodzice

Sponsorami imprezy byli: Gmina Przygodzice, Bank Spółdzielczy w Raszkowie, CDN Nawozy Naturalne, OCTAGON, BEKER-POL, Nadleśnictwo Antonin oraz firma GAZ-SYSTEM S.A.

Głównym sponsorem wydarzenia jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

3,700,641 unikalne wizyty / Copyrigt © 2008 - 2024 by kRis