cze 2016

W niedzielę 5 czerwca Janków Przygodzki stał się lokalną stolica biegania. Po raz pierwszy zorganizowano tutaj bieg nazwany "Dyszka Pięciu Stawów". Do przebiegnięcia było 10 km, które prowadziły malowniczą trasa wśród lasów i stawów Doliny Baryczy. Pierwsi biegacze na mecie pojawili się już 35 minut po starcie. Jako pierwszy bieg ukończył Krzysztof Perz z Ostrowa Wielkopolskiego.

Zwycięzca biegu - Krzysztof Perz - pierwszy z prawej

Biegi były jednym z punktów Festynu Rodzinnego, który współorganizowała Parafia pw. św. Józefa, Zespół Szkół, Gmina Przygodzice i organizacje społeczne z terenu Jankowa Przygodzkiego i całej parafii.

W rozgrywanym w tym samym dniu Wielkopolskim Turnieju Mikstów w siatkówce plażowej pierwsze miejsce zajęła para Kamila Płaczek i Michał Muszyński.

W trakcie festynu każdy mógł oznakować swój rower dzięki obecności Policji. Uczestnicy festynu mogli ochłodzić się również przy kurtynie wodnej przygotowanej przez członków Ochotniczej Straży Pożarnej z Jankowa Przygodzkiego. Zorganizowali oni również miejsce gdzie dzieci trafiały wodą do celu za pomocą tzw. hydronetek.

Całość imprezy koordynował ks. wikariusz Łukasz Skworzec, który przygotował również wiele niespodzianek dla dzieci, które uczestniczyły przez cały rok w przygotowanych przez parafię comiesięcznych spotkaniach podczas pierwszych piątków miesiąca.

Wieczorem odbył się koncert ostrowskiego zespołu NO WAY, który swoimi ostrymi rytmami rozgrzał jankowską publiczność. Przez cały czas imprezy można było skosztować przygotowanego bigosu, kiełbasek i zupy pomidorowej, ale na dzieci czekały darmowe słodycze i lody i zamki dmuchane. Impreza nie udałaby się gdyby nie pozyskane wsparcie sponsorów. Głównymi sponsoremi imprezy byli firma Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. i Gmina Przygodzice, ale festyn wsparło również wiele organizacji społecznych, firm i indywidualnych osób. Organizatorzy wielokrotnie dziękowali sponsorom- również tym anonimowym.

Głównym sponsorem Festyny Rodzinnego była firma Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM.

3,700,364 unikalne wizyty / Copyrigt © 2008 - 2024 by kRis